לפגישת ייעוץ חינם וללא התחייבות חייגו עכשיו:   03-6814815  054-6684288

מה ההשלכות של נהיגה עם רישיון לא בתוקף?

כנראה שאתם כבר מודעים לכך שאסור לנהוג עם רישיון לא בתוקף. עדיין מתרחשים מקרים רבים של אנשים הנוהגים עם רישיון נהיגה שלא נמצא באותה תקופה בתוקף חוקי. יש משמעות רבה לכמה זמן עבר מאז פקע התוקף של הרישיון – דין נהיגה עם רישיון נהיגה לא בתוקף שנה אינו כדין נהיגה עם רישיון נהיגה לא בתוקף מעל שנתיים, או 20 שנה. ככל שעבר זמן רב יותר מרגע פקיעת התוקף, כך העונש יהיה חמור יותר. קיימים מקרים של נהיגה ללא רישיון בכלל או ללא רישיון מתאים לאותו סוג רכב, והם אף חמורים יותר מבחינה משפטית.

נהיגה עם רישיון לא בתוקף

כאמור, יש לנהוג עם רישיון בתוקף בלבד. אם לא חידשתם אותו בזמן וכעת פג תוקפו, עליכם לדאוג לחידוש הרישיון ולפי שעה לא לנהוג כלל. העונש הקבוע בחוק במצב כזה יכול לנוע בין מספר חודשי שלילה למאסר על תנאי או מאסר בפועל. אל תבחנו את המזל שלכם או את טוב ליבו של קצין המשטרה או בית המשפט, כי לרוב זה יהיה לכם לרועץ.

נהיגה ללא רישיון נהיגה

אם לא הוצאתם רישיון נהיגה כלל או שנהגתם על כלי תחבורה שאין לכם רישיון לנהוג בו, זהו מצב חמור ומסובך יותר מבחינת החוק. יש להיוועץ בהקדם עם עורך דין ולפעול לביצוע בקרת נזקים, בחינה מדוקדקת של המצב והתוויה של אסטרטגיה משפטית כוללת. העונשים הקבועים בחוק לנהיגה ללא רישיון הינם חמורים מאוד, כמובן שלרבות עונש מאסר בפועל. במידה ועוברים עבירת תנועה מסוימת או מעורבים בתאונה, ובפרט אם היא חמורה, בזמן שנוהגים ללא רישיון נהיגה – מיותר לציין שהמצב אף קשוח יותר.

שלומי בר – משרד עורכי דין

עו"ד שלומי בר נחל הצלחות רבות בתחום דיני תעבורה ועבירות התנועה למיניהן, מקלה ועד כבדה. ניתן לקרוא יותר על ההשלכות של נהיגה עם רישיון לא בתוקף ועל חלק מההישגים של המשרד בקישור הבא. אם אתם זקוקים לייעוץ משפטי מעמיק ולייצוג משפטי שלם, ניתן לפנות אלינו בהקדם בטלפונים מספר 03-6814815 ו-054-6684288 ונשמח להיחלץ לעזרתכם.

×