לפגישת ייעוץ חינם וללא התחייבות חייגו עכשיו:   03-6814815  054-6684288

השלכותיה של נהיגה בפסילה או ללא רישיון בתוקף

מה העונש על נהיגה בפסילה או ללא רישיון בתוקף? אדם שנוהג בפסילה או ללא רישיון בתוקף, עלול לקבל עונש מאסר של עד 3 שנים. יכול להיות שאותו אדם כלל לא הוציא רישיון מעולם, מה שלמעשה אומר שהוא נוהג בכלי רכב, מבלי שרכש את הידע התיאורטי והפרקטי וקיבל חותמת והסמכה רשמית המאששת את יכולותיו. יכול להיות שהוא כן הוציא רישיון, אבל הוא נמצא כעת בתקופה של פסילה מכל סיבה שהיא, ואז סכנת המאסר היא ממשית ביותר. אפשרות נוספת היא שפג התוקף של הרישיון מחמת אי ביצוע קורסים עקב נקודות או חובות כספיים בהוצאה לפועל או קנסות שלא שולמו או בדיקות רפואיות שנדרשו אך לא בוצעו. גם סיטואציה כזאת קובעת למעשה שהוא נוהג ללא רישיון בתוקף.
כמובן שבכל מצב שבו אין רישיון נהיגה בתוקף ומכל סיבה שהיא, אסור בתכלית האיסור אפילו לשבת במושב הנהג – אם יעצור אתכם שוטר ויבקש לראות רישיונות, אתם עלולים להימצא בבעיה גדולה גם כשהאוטו לא בפעולה, כל עוד אין לכם רישיון בתוקף.
אל תיקחו את החוק והחיים בידיים
אם אתם תוהים מה העונש על נהיגה ללא רישיון, אינכם שואלים את השאלות הנכונות ואולי גם לא מספקים את התשובות המתאימות. בית המשפט אינו מקל ואינו מתחשב בעבירות תנועה. קיימת מודעות גוברת והולכת בציבור ובתקשורת לסכנותיה של נהיגה רשלנית. כל רשויות החוק, לרבות הרשות המבצעת והרשות השופטת, התגייסו למאבק בקטל בדרכים. אם תתפסו נוהגים ללא רישיון, יכול להיות שתאלצו לשלם בחופש שלכם.
אתם לא לבד
השאלה: מה העונש על נהיגה ללא רישיון בתוקף היא שאלה חשובה, ואם קרה שאתם שואלים אותה, יכול להיות שנקלעתם למצב ביש ואתם מצויים בבעיה מול גורמי החוק הרלוונטיים. אנחנו נתקלים בבעיות רבות כאלה, ומה שיש לנו לומר לכם זה שאתם לא לבד במערכה – כל אדם זכאי לייצוג הולם. גם אם אתם מרגישים שהקירות סוגרים עליכם, תדעו שיש מי שיעזור ויגן עליכם ככל שהחוק מאפשר.
למי לפנות ואיך להתמודד?
"שלומי בר – משרד עורכי דין" הינו משרד עתיר ניסיון בטיפול בכל הסוגים וכל הרמות של עבירות התעבורה בישראל. אם נתקלתם בסוגיה מול החוק, אם קבלתם דוח תנועה שלא בצדק, אם נעצרתם, אם רישיונכם נלקח מכם, אם הייתם מעורבים חלילה בתאונה קטלנית או בכל תאונת דרכים אחרת – המשרד שלנו יעשה בעבורכם את המיטב. במקרים רבים ניתן להמתיק עונשי מאסר בעונשים פחותים כגון עבודות שירות או להגיע להסדר טיעון. ניתן ליצור איתנו קשר כאן, במספר 03-6814815 או במספר 054-6684288.

×